„Kravák“

Sportovní areál na Kraví hoře patří svou polohou a přírodním charakterem mezi nejcennější rekreační a oddechová místa v Brně. Krytý plavecký bazén nabízí během roku možnost plavání pro veřejnost i sportovní kluby v 25m bazénu, dále menší bazén pro děti a vířivku. Ve venkovní areálu vedle dvou bazénů naleznete hřiště na fotbal s travnatým i umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal. Pro nejmenší je k dispozici pískoviště. V zimních měsících je v areálu umístěno kluziště.

Cíl projektu

Tvorba informačního webu, který bude informovat návštěvníky areálu o dění na jednotlivých sportovištích a poskytovat přehled o stavu rezervací. Web bude spolupracovat s informační systémem provozovaným na Kraví Hoře a načítat potřebné informace prostřednictvím webových služeb. Tvorba moderní designu webu a optimalizace webu pro rostoucí návštěvnost na mobilních zařízeních.

Návrh webu

On-line dotazník

Provedli jsme průzkum zájmů návštěvníků areálu prostřednictvím on-line dotazníku, který obsahoval 10 klíčových otázek a možnost vytvoření vlastních poznámek. Průzkumu se zúčasnilo 500 lidí. Průzkum poskytl řadu cenných informací, které jiné analytické metody nemohou poskytnout. Děkujeme všem účastníkům, kteří se průzkumu zúčasnili.

Optimalizace počtu stránek

Analyzovali jsme obsah původního webu a informací, které web musí obsahovat. Udělali jsme rozhodnutí, že každé sportoviště bude ve svém detailu obsahovat veškeré potřebné informace a podstránky zrušíme. S odstupem času se nám správnost tohoto rozhodnutí potvrdilo. Web se zjednodušil a uživatelé nemají problém s pohybem po delších stránkách věnovaných sportovištím.

Prototyp webu

Vytvořili jsme statický prototyp webu, na kterém jsme testovali způsob procházení a ověřovali zamýšlené koncepty. Prototyp pak sloužil jako poklad pro zpracování grafického návrhu webdesignu a následné implementace publikačního systému.

Rezervace na sportovištích

Pro zobrazení rezervací na sportovištích jsme vytvořili vlastní modul pro systém Drupal, který využívá webové služby pro napojení na informační systém kraví hory.

Informační kiosek

Pomocí modulů na provoz webu na více doménách jsme přizpůsobili web pro účely informačního kiosku, který se nachází u vchodu do kryté plavecké haly.

Verze webu pro kiosek neobsahuje některé bloky a zamezuje kliknutí na externí odkazy, které by mohli způsobit opuštění webu.

Lidé zde zjišťují informace o stavu kreditu na svých permanentkách a další důležité informace.

Prohlédnout web

top